Кошик
1128 відгуків
Відправлення від 300 грн, самовивіз від 50.

Міфи про медичних рукавичках

Міфи про медичних рукавичках

Існує кілька міфів про медичних рукавичках:

Міф № 1: чим більш виражена текстура поверхні, тим сильніше зчеплення.

Одним з найбільш поширених помилок про одноразових рукавичках є припущення про те, що збільшення кількості текстурних елементів призводить до збільшення зчеплення. Насправді, текстура поверхні має дуже незначний вплив на зчеплення. Практично можна виготовити високо текстуровані рукавички з низьким зчепленням і гладкі рукавички з високим зчепленням.

Найбільш важливий чинник, що визначає рівень зчеплення рукавичок, – це обробка поверхні.

Натуральний латекс за своєю природою є клейким, або липким, дуже нагадуючи клей.

Без належної обробки вироби з натурального латексу злипаються, утворюючи великий шматок клейкого матеріалу. Для зменшення клейкості поверхня цих виробів необхідно обробити. Найбільш поширеними типами поверхневої обробки є хлорування та нанесення покриття. Хлорування змінює поверхневі властивості матеріалу і створює міцну слабо клейку оболонку навколо рукавички.

При нанесенні покриття на рукавичці утворюється слабо клейкий поверхневий шар.

Реальність: клейкість поверхні (рівень зчеплення) можна контролювати ступенем хлорування або характеристиками покриття.

Міф № 2: рукавички забезпечують повний захист протягом усього часу використання.

По мірі використання в рукавичках, з огляду на руйнування матеріалу і зношування, можуть утворюватися отвори. Відповідно до одного з досліджень, після всього 12 хвилин симуляції використання в клінічних умовах відсоток дефектних рукавичок з вінілу і натурального латексу збільшився до 35 і 9 відсотків відповідно.

Без належної вулканізації і утворення поперечних молекулярних зв'язків в рукавичках з нітрилу з плином часу можуть утворюватися здуття, отвори і інші дефекти. Дефекти найчастіше виявляються в проміжку між великим і вказівним пальцями.

На додаток до хімічного складу та технологічного процесу використовуються такі чинники, як середній час зношування і сфера застосування, які також впливають на швидкість утворення дефектів при використанні. Покупці повинні враховувати можливе збільшення швидкості утворення дефектів і відповідні ризики. Вони повинні запитувати у своїх постачальників рукавичок результати відповідних експлуатаційних випробувань. Покупці і споживачі можуть провести репрезентативні випробування самостійно, надівши пару нових, щільно облягають руку рукавичок на час, характерне для конкретної сфери застосування, потім знявши їх і наповнивши водою для виявлення отворів.

Реальність: властивості рукавичок погіршуються в міру їх використання.

Міф № 3: рукавички можуть бути повністю виготовлені тільки з нітрилу, натурального латексу або вінілу.

Постачальники рукавичок часто заявляють, що рукавички на 100 % складаються з одного із зазначених вище матеріалів.

На практиці будь-якого з цих матеріалів неможливо виготовити придатні до використання рукавички без застосування добавок. Додавання вулканізаторів, агентів для створення поперечних зв'язків і каталізаторів для нітрилу і натурального латексу вкрай необхідно для виробництва міцних і довговічних рукавичок. Для вінілу потрібні пластифікатори і активатори. Поверхнево-активні речовини, що сприяють утворенню плівок, – ще одна добавка, яка присутня в більшості рукавичок. В хімічному складі хороших рукавичок частка добавок часто займає 4-10 відсотків.

Реальність: заяви про 100 % складі з нітрилу, натурального латексу або вінілу не відповідають дійсності.

Міф № 4: наповнювачі завжди погіршують властивості рукавичок.

Наповнювачі, що застосовуються в рукавичках дуже широко.

Більшість виробників використовують або мають можливість використовувати наповнювачі для зменшення вартості рукавичок. Виявити наповнювачі дуже важко, але можливо з допомогою таких сучасних технологій, як термально-гравіметричний аналіз.

Наповнювачі допомагають знизити вартість рукавичок і, до певної концентрації, покращують деякі характеристики. Наприклад, міцність на розрив рукавичок з натурального латексу значно збільшується при додаванні невеликої кількості карбонату кальцію. Ключове слово тут – "невеликого". Вміст наповнювачів до 15 відсотків є допустимим; все, що вище може погіршити характеристики і якості рукавичок при використанні. Деякі виробники експериментували з вмістом наповнювачів, доводячи цей показник 50 відсотків, з перемінним успіхом.

Реальність: при помірному використанні наповнювачі можуть поліпшити деякі характеристики одноразових рукавичок.

Міф № 5: усі проблеми з алергією можна віднести до використання нітрилу або вінілу замість натурального латексу.

Для багатьох споживачів рукавичок небезпека алергії має першорядне значення.

Дуже поширена думка, що алергія на рукавички пов'язана тільки з натуральним латексом. Алергія на латекс – найбільш серйозна з алергій на рукавички, так як вона може бути соматичної і викликати анафілактичний шок.

Деякі споживачі плутають алергію на будь-які хімічні речовини з алергією на латекс.

В рукавичках з нітрилу і вінілу часто зустрічаються хімікати, здатні викликати алергію. Наприклад, в рукавичках з нітрилу, як і в рукавичках з натурального латексу, часто використовуються карбонати або тиазолы, здатні викликати шкірну алергію.

У деяких рукавичках з вінілу використовуються каталізатори, які також можуть викликати шкірну алергію. У будь-якому випадку, чим рідше миються рукавички, тим більше залишається часток хімічних речовин, якими можуть контактувати споживачі. Споживачі повинні проконсультуватися зі своїми лікарями, якщо вони припускають алергію на рукавички.

Реальність: натуральний латекс – не єдиний матеріал, здатний викликати алергію, з якого виробляють рукавички.

Міф № 6: "без пудри" означає "чистий".

Обробка поверхні – найбільш розповсюджений спосіб видалення забруднюючих частинок з рукавичок. Застосовують два способу обробки – хлорування та нанесення покриття з полімерного матеріалу. Хлорування – це традиційний процес, що припускає промивку рукавичок перед їх упаковкою. Промивка призначена для видалення залишків хімічних речовин.

Шар полімерного матеріалу дозволяє виробникам "зібрати і упакувати" рукавички, уникаючи процесів хлорування і промивка. При нанесенні покриття з полімерного матеріалу залишаються частки хімічних речовин, які неможливо повністю видалити. Хоча не завжди вони є шкідливими, залишки хімікатів можуть призвести до подразнення шкіри або забруднення технічного процесу.

Реальність: при виробництві рукавичок "без пудри" на них можуть залишитися частки хімічних речовин.

Міф № 7: хімічна стійкість неопудренних рукавичок з натурального латексу практично однакова для різних рукавичок.

Як обговорювалося в міфі 6, частинки порошків видаляються з поверхні рукавичок при хлоруванні або нанесенні покриття. Тип обробки, або її відсутність, впливає на хімічну стійкість рукавичок. Наприклад, рукавички з натурального латексу володіють більш високою загальною хімічною стійкістю після хлорування. Хлорування змінює поверхневі властивості матеріалу і створює міцну оболонку навколо рукавички. Молекулярні зв'язки всередині цієї "пластифікованої" оболонки трохи відрізняються від зв'язків у натуральному латексі і забезпечують підвищену хімічну стійкість, якою б в іншому випадку не було. З іншого боку, надмірне хлорування може пошкодити рукавички, зробивши їх неміцними і непридатними до використання.

Реальність: властивості латексних рукавичок змінюються від рукавичок до рукавичок.

Міф № 8: всі одноразові рукавички практично однакові.

Одноразові рукавички виготовляються з різних матеріалів.

Найбільш часто використовується нітрил, натуральний латекс і вініл. Ціна на сировину для цих матеріалів залежить від особливостей конкретних ринків. Але фактично ці матеріали не еквівалентні за своїми властивостями в різних сферах застосування. З цих трьох матеріалів нітрил має високу міцність на прокол і відрізняється стійкістю до багатьох хімічних речовин, включаючи масла та розчинники. Латекс володіє більш високим опором на розрив, краще облягає руку і менше обмежує рухливість руки. Вініл краще всіх розсіює електростатичну напругу і має більш високу стійкість до кислот, ніж нітрил або латекс.

Навіть у рамках одного матеріалу спостерігаються значні відмінності від виробника до виробника. Іншими факторами, що впливають на характеристики рукавичок, є якість сировини, хімічний склад, технологію виробництва і якість промивки. Ці фактори суттєво різняться від рукавичок до рукавичок і виливаються у відмінність властивостей у різних сферах застосування. Як правило, стандарти на різні матеріали не гармонізовані. У стандартах ASTM по випробуванню рукавичок вказані різні значення межі міцності на розрив для латексу, нітрилу і вінілу. Латекс володіє самою високою міцністю на розрив, за ним слід нітрил і самою низькою міцністю на розрив з цих трьох матеріалів має вініл.

Реальність: на характеристики одноразових рукавичок впливає безліч факторів.

Міф № 9: більш дешеві рукавички дозволяють скоротити витрати.

Однією з найбільших помилок, які роблять покупці, – це покупка рукавичок виходячи тільки з їх вартості.

Загальна цінність рукавичок – набагато більш комплексна річ, ніж просто ціна за коробку. Крім ціни, покупцям слід було б враховувати тривалість використання, ризики безпеки і продуктивність праці.

Багато рукавички відрізняються некоректним хімічним складом або неналежним способом виробництва. Часто вони недостатньо вулканизированы і не придатні для тривалого використання. Переважна частина рукавичок, вироблених в усьому світі, використовується для проведення лікарських оглядів і медпрацівники, найбільш численні споживачі, часто використовують одну пару рукавичок протягом всього декількох хвилин, перш ніж викинути або замінити перед оглядом іншого пацієнта. З іншого боку, для більшості промислових процесів потрібно, щоб в одній парі рукавичок можна було безперервно працювати протягом 2-4 годин. В таких умовах рукавички піддаються зношуванню більш тривалий час, що може привести до появи дефектів, не виникають при нормальному використанні протягом короткого, звичайного лікарського огляду. Для більш тривалого часу використання слід підбирати рукавички з відповідним хімічним складом, оброблених відповідно до передбачуваної сфері застосування. 10-відсоткова економія може бути швидко нівельована рукавичками, термін служби яких становить лише половину від необхідного.

Продуктивність праці – інший дуже важливий фактор при оцінці економії, яку дають одні рукавички порівняно з іншими. Часто, робітники будуть працювати більш ефективно в рукавичках, добре облягають руку, володіють хорошим зчепленням і менше стягуючих руку. Крім того, остерігайтеся низькоякісних рукавичок, які можуть порватися і стати причиною травми, з подальшими витратами, пов'язаними з нещасними випадками на виробництві. Продуктивність праці та запобігання травм – важливі фактори при оцінці економічної складової використання рукавичок.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner