Кошик
1131 відгук
Відправлення від 300 грн, самовивіз від 50.

З днем Українського Козацтва!!

Щорічно 14 жовтня на всій території Україні відзначається День українського козацтва — свято, приурочене до  дня Покрови Пресвятої Богородиці (оскільки Матір Божа вважається захисницею і покровителькою козаків) і встановлений Указом Президента України № 966/99 від 7 серпня 1999 року, враховуючи історичне значення і заслуги козацтва Вітчизни в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес створення і розвитку незалежної України.

                                                                                         

Зародження і формування української народності відбулося в 12-15 століттях на основі південно-західної частини східнослов'янського населення, який входив раніше до складу Київської Русі (9-12 століття). На основі давньоруської народності сформувалися три східнослов'янські народи — український, російський і білоруський.

Починаючи з 13 століття, українці піддавалися угорському, литовському, польському і молдавському завоюванням. З кінця 15 століття почалися набіги що затвердилися в Північному Причорномор'ї татарських ханів, що супроводжувалися масовим полоном і викраденням українців. У 16-17 століттях в ході боротьби з іноземними завойовниками українська народність істотно консолідувалася. Найважливішу роль зіграло при цьому виникнення особливих військових формувань — козацтва (15 століття), який створив державу (16 століття) зі своєрідним республіканським ладом — Запорізьку Січ, яке стало политическим оплотом українців. Але в серпні 1775 року за указом імператриці Катерини II Запорізька січ була ліквідована.

Важко переоцінити роль козацтва в історії українського народу. І з початку відродження козацтва в сучасному світі на Україні президентом України підписані Укази: «Про координаційну раду Українського козацтва», «Про національну програму розвитку Українського козацтва» і, звичайно ж, «Про день Українського козацтва». Традиційно у День українського козацтва у багатьох регіонах країни проходять тематичні фестивалі та фізкультурно-патріотичні змагання, у музеях організуються спеціальні виставки, у школах — тематичні уроки про славу запорожців

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner