Кошик
1177 відгуків
Відправлення від 300 грн, самовивіз від 50.

Як мити лабораторний посуд?

Миття лабораторного посуду.

Для виконання лабораторних робіт, дослідів і досліджень чимала роль відводиться лабораторному посуді, яка може бути фарфорового, металевого, поліетиленових, пластикових і скляних. Останній варіант відрізняється хімічною і термічною стійкістю, тому є одним з найпопулярніших.

Посуд, що використовується для мікробіологічних досліджень потребує ретельного догляду. і повинна бути не тільки стерильною, але і чистою.

Головна умова: набори для лабораторій повинні бути кришталево чистими. Тому мити їх треба відразу після використання, так як використання брудного посуду може призвести до спотворення результатів.

Методика:

Розрізняють кілька способів очищення посуду:

  • Фізичний. Вироби обдають пором, кип'ятять, заморожують.

  • Хімічний. У цьому випадку передбачається використання різноманітних миючих засобів і хімічних сполук, що сприяють видаленню органічних і неорганічних речовин з внутрішньої і зовнішньої поверхні посуду .

  • Механічний. Даний метод передбачає застосування скляної палички з гумовим наконечником, щіточок і йоржів різних розмірів і конфігурацій . https://my.prom.ua/cms/product/edit/68988715

  • Комбінований. Поєднує в себе вищеописані варіанти.

Варто відзначити, що полоскання посуду допускається в дистильованій і деіонізованій воді, оскільки вона не містить органічних речовин.

Послідовність та технологія обробки лабораторного посуду залежить від її стану та призначення. Наприклад, миття нової посуду і посуду, вживаної, піпеток та предметних стекол має свої особливості.

Процедура мытья новой лабораторной посуды направлена на нейтрализацию избытка щелочи, которая могла остаться при изготовлении стекла. Для этого новую посуду выдерживают в течение 15 минут в горячем растворе моющего средства, промывают водопроводной водой, погружают в 2% раствор соляной кислоты, постепенно нагревают и кипятят в течение 10 минут. Затем посуду тщательно промывают горячей водой, а затем 2-3 раза ополаскивают дистиллированной водой.

Використану лабораторну посуд миють тільки після попередньої обробки дезінфікуючими засобами. Сильно забруднену лабораторну посуд заливають на одну годину хромовою сумішшю (рец. 3), яка, будучи сильним окислювачем, руйнує органічні речовини і рештки дезинфікуючих засобів. Після обробки хромової сумішшю посуд ретельно промивають теплою проточною водопровідною водою і багаторазовими порціями дистильованої води.

С хорошо вымытой посуды вода стекает ровной водяной пленкой, не оставляя капель. Если на стенках посуды остаются висячие капли, то она должна быть повторно вымыта. Вымытую посуду сушат в сушильном шкафу при температуре 100-105°С.

Предметные и покровные стекла, применяемые для приготовления препаратов, должны быть чистыми и хорошо обезжиренными. Капля воды, нанесенная на обезжиренное стекло, растекается равномерно, а на плохо обезжиренном стекле распадается на мелкие капельки. Новые стекла кипятят 15 минут в 1% растворе питьевой соды или в мыльном растворе, промывают последовательно дистиллированной водой и 0,5% раствором соляной кислоты, и, наконец, промывают большим количеством дистиллированной воды. Промытые стекла хранят в эксикаторах с притертой крышкой в смеси Никифорова. Скла можна також зберігати в 96° спирті або промитими і витертими насухо.

https://my.prom.ua/cms/product/edit/824971970

https://my.prom.ua/cms/product/edit/335528065

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner