Кошик
1132 відгуків
Відправлення від 300 грн, самовивіз від 50.

Застосування сульфамінової кислоти в промисловості та побуті

Природа реагенту
Реактив є дрібнозернистим кристалічним порошком без запаху. Колір порошку варіюється від білого до світло-сірого. Він добре розчиняється в:
• воді;
• диметилкетон;
• метанолі;
• метанаміді;
• діетиловому ефірі.

Реактив відноситься до слабогорючих, невибухонебезпечних речовин. При температурі вище 260 ° С відбувається його розкладання.

Отримання та властивості
p align="justify"> Процес виробництва в промислових умовах заснований на сульфуванні сечовини під дією олеуму.
Реактив вступає в реакцію з хлором, перманганатом калію, бромом, хлоратами, хлоруватим натрієм і деякими іншими сполуками. При взаємодії з металами, їх оксидами та гідроксидами, солями вугільної кислоти утворюються сульфамати.

За силою реакції з металамиаміносульфонова кислота поступається сірчаною і соляною, меншою мірою викликає корозію металевих поверхонь. Після обробки поверхонь NH2SO3H використаний розчин не потребує спеціальних умов утилізації.

Область застосування
Основні сфери використання реагенту такі:
• Хімічна промисловість. Речовина є сировиною при виробництві побутових засобів, що чистять і дезінфікують, гербіцидів, складів для видалення накипу. При синтезі ароматичних діазосполук сульфамінова кислота видаляє зайву азотисту кислоту.
• аналітична хімія. Тут застосування сульфамінова кислота знаходить як стандарт-титрів при визначенні кислот і основ. Реагент використовується для виявлення нітрит-іонів.
• Нафтовидобувна промисловість. Хімічний реагент застосовують для очищення та відновлення свердловин.
• Харчова промисловість. Розчин NH2SO3H використовується для дезінфекції та очищення посуду, обладнання на підприємствах громадського харчування.
• Текстильна промисловість. Застосування сульфамінової кислоти у процесі виробництва тканин дозволяє надати матеріалу вогнестійкі властивості.
• Крім того, реагент – відмінний очисник, у тому числі побутовий. Видаляє сольові відкладення та корозійні відкладення, вапняний наліт з обладнання, трубопроводів. Використовується на ТЕЦ, суднових установках, комунальних мережах. Є одним із компонентів складів для нікелювання. Застосовується при травленні харчової жерсті.

Заходи безпеки
Пряма дія NH2SO2OH на шкірні покриви може призвести до хімічних опіків. При попаданні концентрованого розчину на тіло або слизові оболонки необхідно добре промити пошкоджену ділянку водою або розчином соди. Розчини із вмістом реактиву, до 2-3%, безпечні для людей та тварин. У такій концентрації застосування сульфамінової кислоти допускається у побутовій сфері для очищення поверхонь та обладнання.
Зберігати реактив необхідно у герметичній упаковці у сухому приміщенні. Для забезпечення необхідного рівня герметичності використовуються двошарові мішки поліетиленові. Максимальний термін зберігання з дати виробництва – 12 місяців. Невикористаний протягом рекомендованого терміну зберігання реагент може спостерігатися.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner