Кошик
1132 відгуків
Відправлення від 300 грн, самовивіз від 50.

ФІЛЬТУВАЛЬНИЙ ПАПІР – ЩО ЦЕ?

Щоб розділити два різні середовища, рідку і тверду, газову та тверду потрібен бар'єр, що пропускає основну речовину та затримує домішки. Процес називається фільтрування. Як роздільник використовують пористу пластину. Розміри перфорації забезпечують закінчення основної речовини з необхідною швидкістю. Бар'єром може бути будь-який тканий та нетканий матеріал, пресоване скло або обпалена глина. Фільтром для поділу рідини та осаду в якісному та кількісному аналізі вибрано фільтрований папір. Легкий пористий матеріал легко набуває форми вирви, витягується для подальшої обробки.

Склад та види лабораторних паперових фільтрів


Основою фільтрів служить вибілена целюлоза з довгими волокнами. Щоб зчепити їх між собою, надати стійкості при намоканні, технологи використовують багатокомпонентний склад із сполучних добавок. Від рецептури складу, вакууму при формуванні полотна залежить пористість, зольність та міцність виробу. Ці та додаткові показники забезпечують норми якості паперу за ГОСТ 12026-76. Вона маркується індексом "Ф".

Види фільтруючих паперів
Будь-який із фільтрувальних матеріалів на основі целюлози жадібно вбирає воду. Її використовують не тільки в якісному та кількісному аналізі, але для виготовлення індикаторних смужок для екпрес-аналізів, як індикаторну для визначення свинцю та для побудови кривих у хроматографії.

І все-таки більшість фільтрувального паперу використовується як лабораторна, в кількісному та якісному аналізі. У якісному аналізі зольність її не важлива, і вона зазвичай 0,0003 р. Кількісний аналіз заснований на прожарювання проби, і зольність виробу маркується 0,00007г. та менше. Про вміст золи написано на упаковці, що містить 100 гуртків. Якщо ви купуєте папір полотном, то кружок доведеться вирізати вручну.

Від пористості паперу залежить швидкість фільтрування. Матеріал підбирається так, проскок часток, що затримуються, був мінімальним. Круглі фільтри випускаються різних діаметрів та сигнальною стрічкою на упаковці:

Чорна - пори 12-15 мкм, фільтрування швидке, затримує пухкий, пластівцевий осад.
Біла – пори 8-12 мкм, фільтрує швидко, але великі кристали.
Жовта - 8-12мкм, характеризується низьким вмістом жиру, утримує його при фільтруванні для кількісного визначення.
Зелена, синя – пори 2-5 мкм, часто знезолені, використовуються для фільтрування дрібного осаду.
Червона – фільтр із порами 5-8 мкм призначений для фільтрування опадів складних солей, таких як магній-амоній-фосфат.
Вибираючи папір, слід звернути його розмір. За технологією компонент у складеному вигляді повинен знаходитися нижче краю вирви на 0,5-1,0 см.

Інші різновиди лабораторних фільтрів
У лабораторних дослідженнях використовують напівпроникні фільтри "Мембрана Владипор", що затримують мікроорганізми. Кухоль складається з декількох шарів на основі волокон нітрату целюлози, з розміром пор 0,45-0,65 мкм, які не пропускають хімічні сполуки. Витратник з пробою поміщають у живильне середовище, розмножують колонію та аналізують.

Фільтри АФА використовують для відбору проби з газу, визначаючи концентрацію хімічних викидів у газах, що відходять. Виріб представляє пластину, яка, крім поверхневого уловлювання, здатна до електростатичного тяжіння.

Аерозольні фільтри ФАС-650 та ФАСТ 2000 виконані зі скловолокна, працюють у діапазоні 40-1500 0 С, очищають повітря від токсинів, радіоактивних аерозолів. Термін дії такого пристрою – рік.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner