Кошик
1132 відгуків
Відправлення від 300 грн, самовивіз від 50.

ЧАШКИ ПЕТРІ, ДЕ ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ?

Пристрій чашки петрі


Чашка петрі – прозорий циліндр із плоским дном діаметром 35-200 мм, обичайкою висотою 14-16 мм. Зверху плоский посуд накритий таким же, але трохи ширше, утворюючи всередині замкнуту камеру, ребра обичайки всередині стосуються площини кришки. Тепер подвійну конструкцію можна було безпечно брати в руки, розглядати під мікроскопом, встановлювати в необхідні умови для утримання.

За сотні років конструкція мікробіологічного посуду не змінилася. Але з винаходом синтезу полімерів, пластикові чашки петрі стали робити з полістиролу – прозорої та хімічно стійкої речовини. В даний час можна купити чаші петрі зі скла та ПС. Ціна синтетичних виробів низька, після вживання стерилізації не потребує.

Одноразові вироби мають стандартні типорозміри, що поставляються в стерильній упаковці партіями по кілька сотень з ПС та десятками зі скла.

Для дослідження на бактерію різних антибіотиків актуально наочне порівняння. Для наукових праць створено чашки із внутрішніми перегородками, де штами розвиваються паралельно, в одному режимі, але під різними зовнішніми впливами.

Де використовують чашки петрі


Щоб отримати колонію мікроорганізмів на стерильній поверхні, потрібно було занести туди бактерії, створити живильне середовище і стежити за розмноженням. Можна було додавати до колонії антибіотики або антагоністи, та вивчати їхню дію.

І тоді і зараз мікробіологи продовжують виділяти та вивчати нові штами бактерій. Тільки желатинове живильне середовище замінили твердим агар-агаром. З огляду на те, що в період біологічного розвитку колонії, на дослідний зразок може капнути вода з кришки, дослідники перевертають посуд. Бактерії продовжують розвиватися в сухому твердому середовищі, як би на стелі контейнера.

Виріб затребуваний:

Зоологи вміщують у камеру дрібні живі істоти, вивчають їх, використовують як інкубатор для розмноження особин.
Хіміки описують процес кристалізації солі, вивчаючи їх у динаміці, з випаровування залишкової вологи.
Фармацевти перевіряють дію лікарських форм на чисту колонію.
Селекціонери вивчають, як розвивається насіння нових сортів, визначають схожість посадкового матеріалу.
Незвичайне застосування різнокольорових колоній бактерій знайшли художники. Вони створюють барвисті картини, заселяючи агар-агар різними видами мікроорганізмів. Вони використовують дріжджі молочниці, бацили пневмонії, стрептококові палички. Всі вони мають різні кольори та розростаючись, створюють візерунки.

Чому у світі, де винайшли достатньо нових способів діагностики, лабораторний аналіз посівом бактерій у стерильне середовище та вирощування колонії залишилося актуальним? Є мазок, але під мікроскопом можна не побачити одиничний мікроб і поставити хибний діагноз. Якщо зробити посів біологічного матеріалу, у колонії лиходій визначиться наочно. Можна зробити найскладніший аналіз ДНК, але він виявить сліди патогена, якого ви вже позбулися. У чашці Петрі його не буде. Метод із посівом мікроорганізмів тривалий, займає 3-12 діб, тому експрес аналізи дозволяють розпочати лікування швидше.

Висновок
У класичному лабораторному наборі немає зайвого посуду, вона знадобиться досліднику у несподіваному випадку. Це відноситься і до чашок Петрі - неодмінного атрибуту будь-якого комплекту для хіміка.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner