Кошик
1132 відгуків
Відправлення від 300 грн, самовивіз від 50.

Экикаторы.

Ексикатор – це посудину діаметром від 15 до 30 см (місткістю від 100 до 300 мл), в якому підтримується певний рівень вологості повітря – близько 0 %. Він складається з ємності, виготовленої з товстого високоякісного боросилікатного або лабораторного скла, рідше з полімерних матеріалів з кришкою, всередині якого знаходиться осушувач.

Завдяки спеціальним порцеляновим вкладишів всередину посуду можна поставити тигель кварцовий, випарні горнятка, чашки Петрі, бюкси та інші ємності. Нижня частина даного виробу вже, ніж верхня. Така конструкція дозволяє стійко триматися вкладишу. Порцеляновий вкладиш має спеціальний отвір, через який забезпечується циркуляція повітря. При роботі таку лабораторну посуд накривають кришкою, також виготовлену з товстого скла. З метою забезпечення герметичності шліф эксикатора змащують в'язким мастильним матеріалом – вазеліном.

Часто при роботі з ексикатором виникає проблема з відкриттям кришки, так зване розрідження. Це відбувається в результаті охолодження теплого повітря всередині посуду. У таких випадках кришку слід обережно зрушити в бік.

Використання эксикатора в лабораторній практиці не обмежується лише проведенням різноманітних хімічних аналізів. В ньому можна випаровувати при кімнатній або зниженій температурі необхідні розчини та суміші хімічних реактивів.

Незважаючи на свої переваги, ексикатор має деякі недоліки:

товсте скло володіє низькою термостійкістю, тому його не рекомендується нагрівати;
- лабораторний посуд великої місткості громіздка і незручна в роботі, а маленькі, в свою чергу, – недостатньо місткі;
- нездатність витримувати різкі перепади тиску і температури;
- мокра лабораторний посуд, поміщена всередину эксикатора призводить до різкого зволоженню осушувача;
- зберігання испаряемого речовини не більше 2 годин.

Форма випуску ексикатора може бути як з краном, так і без. Модель лабораторного вироби з краном призначена для зберігання і осушення хімічних реактивів у контрольованих умовах, а також для роботи під вакуумом.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner