Кошик
1132 відгуків
Відправлення від 300 грн, самовивіз від 50.

Чекліст: як правильно використовувати, зберігати та доглядати за pH-електродами

Як правильно використовувати, зберігати та доглядати за pH-електродами

рН-метри - це відносно нескладні у використанні прилади, які при належному використанні забезпечують надійні та точні виміри. Найважливіша їх частина - це електроди, які відповідають за безпосередній вимір рН. Регулярне профілактичне обслуговування електрода дуже важливе для продовження терміну його служби та отримання найкращих результатів. Тільки при правильному зберіганні, використанні та догляді pH-електроди будуть давати точні результати. Наш чек-лист дозволить перевірити, чи все ви правильно робите під час роботи з електродами.

1. Електрод не повинен висихати
Найважливіший пункт. Не залишайте електрод на відкритому повітрі, стежте, щоб він не висихав. Це шкодить рН-чутливій скляній мембрані, скорочує термін служби електрода та призводить до значного збільшення похибки вимірювання. Якщо електрод висох, перед виміром його потрібно опустити в розчин для зберігання, принаймні, на годину, а потім бажано провести калібрування.

2. Електрод не потрібно терти
Не протирайте електрод серветками або тканиною. Ви можете подряпати або пошкодити скляну поверхню, а на електроді може утворитися статичний заряд, який впливатиме на результати вимірювання рН. Краще обполіскувати електрод дистильованою або деіонізованою водою, а щоб видалити надлишок вологи, можна акуратно промокнути його безворсовою серветкою.

3. Електрод треба зберігати у спеціальному розчині
Зберігання в деіонізованій воді призводить до вилуговування іонів зі скляної мембрани, через що виміри стають повільнішими. Електроди завжди слід зберігати у спеціальних водних та багатих іонами розчинах. У такому випадку рН-чутливий шар гелю, що утворюється на скляній рН-мембрані, залишається зволоженим і багатим іонами. Це необхідно, щоб рН-мембрана стабільно реагувала значення рН зразка. Якщо у вас немає розчину для зберігання електрода, зберігайте його в буферному розчині з pH 4,01 або 7,01.

4. Електрод потрібно регулярно чистити
Наліт на електроді, який утворюється на рН-чутливому склі під час його використання, може призвести до неправильних калібрування та вимірювання. Електрод чистять за допомогою спеціального розчину, що очищає, який підбирають під конкретний електрод і зразки. Можна чистити електрод у ультразвуковій ванні з водою. У разі сильних забруднень можна скористатися розчином соляної кислоти (0,1 моль/л).

5. Електрод потрібно регулярно калібрувати
Усім рН-електродам необхідне часте (в ідеалі щоденне) калібрування. Для отримання надійних вимірювань та кращої точності необхідне калібрування щонайменше по двох точках. Коли вимірювання проводяться у широкому діапазоні значень рН, краще проводити калібрування принаймні за трьома точками. Зазначимо, що після калібрування слід вимірювати зразки зі значенням pH лише в межах обраного діапазону калібрування.

6. Електрод має бути заповнений електролітом
Електроліт з часом витікає та випаровується з еталонного спаю. Низький рівень електроліту може призвести до неправильних вимірів. Обов'язково слідкуйте за рівнем електроліту і доливайте його, коли рівень стає нижчим від рівня розчину зразка — так уникають зворотного потоку зразка в електрод. Потрібно регулярно (наприклад, раз на місяць) повністю міняти електроліт, що дозволяє зберігати електроліт свіжим.

Закритий отвір для заповнення електрода може призвести до тривалішої стабілізації. Цю кришку можна послабити або відкрити. Після виміру її потрібно буде прикрутити назад.

7. Електрод потрібно правильно занурювати у зразок
Для точного виміру pH у зразок потрібно занурити як скляну мембрану, так і еталонний спай. Беріть достатню кількість зразка, а якщо ви працюєте з дуже маленькими зразками, зверніть увагу на спеціальні напівсферичні електроди для мікрозразків.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner