Кошик
1132 відгуків
Відправлення від 300 грн, самовивіз від 50.

Застосування етиленгліколя як антифриз і теплоносій

Застосування етиленгліколю як антифриз і теплоносій

Етиленгліколь – органічна речовина, багатоатомний спирт, найпростіший представник гліколів. Це масляниста прозора та безбарвна рідина без запаху. Нерідко антифризи та інші рідини з етиленгліколем підфарбовують синім або зеленим кольором. У літературі ви можете зустріти такі назви цієї речовини, як етандіол-1,2, пропандіол, 1,2-діоксіетан, 1,2-дигідрооксіетан, МЕГ, моноетиленгліколь. Його формула C2H4(OH)2.

Етиленгліколь, застосування якого засноване на його дешевизні та простоті виготовлення, отримують з етилену С2Н4. Етилен окислюють до окису С2Н4О і змішують із водою за певних умов. Існує два способи:
• під високим тиском (10 атм) та при температурах +100°С … +200°С;
• при t +50 … +100 °З при нормальному тиску, але з використанням каталізатора.

Обидва види синтезу забезпечують вихід МЕГ до 90%, а також отримання ді- та триетиленгліколю як побічні продукти.

Властивості:
Етандіол-1,2 - рідина, що легко змішується з водою в будь-яких співвідношеннях. Виявляє властивості спиртів та гліколей.
Головна якість МЕГ - надзвичайно низька t замерзання його водних розчинів. Деякі склади здатні не замерзати навіть за -70 °С. Тому 60% всього виробленого реактиву йде на виробництво гальмівних рідин та різних «незамерзаєк». Стандартно антифриз етиленгліколь містить 40% води і така суміш здатна залишатися в рідкому стані до -49 °С.

Інші властивості 1,2-діоксіетану:
- Розчинник багатьох орг. речовин та барвників;
• уповільнює корозію;
• поглинає воду;
• може бути хімічною сировиною.

Застосування як антифриз, теплоносій:
Етиленгліколь застосовується в хімпромі, хімії полімерів, лабораторній практиці, військовій справі, приладі-, автомобіле-, машинобудуванні, техніці, теплотехніці та електротехніці, побутовій хімії та в багатьох інших областях.

Етиленгліколь антифриз затребуваний в автомобільній та авіаційній галузях. Він входить до складу рідин проти зледеніння стекол автомобілів, стекол та металевих поверхонь літаків. Захищає металеві деталі від корозії. Крім цього, є частиною рідини «І», яку додають в авіаційні палива для того, щоб волога, що потрапила в бак, не кристалізувалася і не засмічувала паливні фільтри.

Теплоносій на основі пропандіолу використовується в системах рідинного охолодження комп'ютерів, будинкового опалення, чилер-фанкойлів для охолодження повітря.

Застосування етиленгліколю як теплоносія та в системах охолодження автомобільних двигунів обумовлено тим, що він:
• має низьку температуру замерзання;
• має високу температуру кипіння;
• збільшує ресурс двигуна;
• сумісний з алюмінієвими, металевими та пластиковими деталями;
• стабільний протягом тривалого часу;
• не піниться при перегріві двигуна;
• дозволять легко скоригувати склад;
• екологічний.

Заходи безпеки
Застосування етиленгліколю потребує обережності, реактив відноситься до речовин 3 класу небезпеки для людини. Він горить, легко спалахує, здатний вибухати, отруйний, виділяє токсичні пари. Особливо небезпечний той факт, що дехто намагається замінити їм питний алкоголь. Тяжкі отруєння проковтнутим етиленгліколем часто призводять до смерті.

При роботі з речовиною на виробництвах слід використовувати протигази, гумові рукавички та чоботи, фартух із плівкової тканини. Приміщення має бути вентильованим, забезпечене системою пожежогасіння. Необхідно організувати постійний моніторинг вмісту парів реагенту повітря.

Зберігають МЕГ у бочках з алюмінію або корозійностійкої сталі.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner